אודותי

הרצאה

מיכל ברנהם

יועצת חינוכית ומדריכת הורים

הכשרה מקצועית:
תואר ראשון בחינוך מיוחד- במכללה ירושלים
תואר שני בייעוץ חינוכי -אוניברסיטת חיפה
רשיון קבוע לייעוץ חינוכי מס' 20073 משרד החינוך
טיפול במשחק – אוניברסיטת בר אילן
הדרכת הורים -אוניברסיטת בר אילן
טיפול בגישת ACT -האקדמית ת"א יפו.

נסיון מקצועי: 
בעבר עבדתי כיועצת חינוכית, מטפלת במשחק ורכזת טיפולים בבי"ס חנ"מ לבנים לקויי למידה, נתקלתי בעשרות ילדים שהגיעו לחנ"מ לא בגלל יכולות נמוכות אלא בעקבות קשיים רגשיים שהעמיקו עם השנים וההורים היו חסרי אונים וחסרי ידע בנושא ולא ידעו כיצד לסייע לילד.

מאז פתחתי קליניקה פרטית, בתחילה, ערכתי סדנאות בהן הכשרתי הורים להיות המטפלים הרגשיים של הילד שלהם באמצעות משחק, התגובות היו מרגשות ומפתיעות! והשנויים היו מהקצה לקצה! יותר אפקטיביות ומהירות מטיפול רגשי אצל איש מקצוע חיצוני.

ראיתי כמה צמא יש בקרב ההורים להבנת העולם הרגשי הנסתר של הילד ולסייע לו בעצמם ביומיום ולחזק את החוסן הנפשי שלו, שלא יתפרק או יתפרץ מכל טריגר רגשי ולכן הקמתי את הקורס המרתק הזה.

בנוסף, אני מדריכה הורים לילדים מאתגרים רגשית לתהליכים אישיים, קצרים ומדויקים של 4 חודשים, דבר שמשפיע על הילד כבר תוך כדי התהליך, ונשאר איתו ועם ההורים לאורך השנים.

בנימה אישית:
הורות בעייני היא התפקיד המשמעותי והמאתגר ביותר שיש לאדם בימי חייו!

למרות נסיוני העשיר, העבודה האמיתית והקשה ביותר, היתה תמיד בסוף יום, מול הילדים שלי, שמביטים בי בכמיהה שאסייע להם להתמודד עם האתגרים הרגשיים שהם עוברים ומוצפים מהם.

אני מאמינה בהורות ששמה את ההורה במרכז, מעצימה אותו ומסייעת לו להכיר את עולמו הרגשי הפנימי, רק כך הוא יוכל להכיר את עולמו הרגשי של הילד שלו ולהיות מענה בטוח ויציב לצרכיו הרגשיים והנפשיים. 

עוד סרטונים שיעניינו אותך

תפריט נגישות